top of page

פודקאסט: סיפורים לא מוכרים על אזור הגליל העליון, אצבע הגליל, הישר מהטלפון הסלולרי- דווקא עכשיו כשתושבי האזור מפונים מבתיהם וכולנו מתגעגעים לאזור הנפלא הזה.

עודכן: 14 במאינוסעים ברכב ומחפשים דרך מרתקת להעביר את הזמן? יש לכם זמן להעמיק את הידע על אזור שאתם בוודאי מתגעגעים אליו. הגליל העליון ואצבע הגליל, אזורים ירוקים ואהובים, מלאי חיים, כעת ריקים מתושביהם למעלה משבעה חודשים. כולנו מקווים ומייחלים לחזרתם של התושבים לבתיהם. הנה הזדמנות מצוינת להאזין לסיפורים ולהדרכות על הגליל העליון, המבוססות על עבודת הדוקטורט של ד"ר נועה ציון, שחקרה במשך 20 שנה את ההיסטוריה והמורשת של האזור לפני הקמת המדינה. הצטרפו אלינו למסע וירטואלי שיחזיר אתכם לנקודות התצפית, לשבילים ולסיפורים המרתקים של אזור ייחודי זה. אף על פי שההדרכות המקוריות מלוות בביקור פיזי בנקודות תצפית, האזנה מרחוק עשויה להעניק לכם חוויה מעמיקה ומרגשת, שתאפשר לכם להתחבר לרגע לאזור האהוב.

***החל מחודש מאי 2024 כל ההדרכות המלאות פתוחות עבורכם ללא תשלום.

ההדרכות מבוססות על מחקריה האקדמיים של ד"ר נועה ציון, מייסדת חלומות בטבע, בת קיבוץ מעין ברוך שמאז ומתמיד התעניינה בסיפורים של אזור הולדתה, ובהמשך חקרה במשך 20 שנה את ההיסטוריה של האזור בתקופת הקמת המדינה, ובנוסף, בן זוגה ד"ר ארנון גרויס מזרחן ואיש מודיעין בעברו תרם את נקודת המבט שלו לתצפיות אל עברו האחר של הגבול ואת קולו להקלטות.


סיפורים לא מוכרים על תל אָבֵל בֵּית מַעֲכָה שממוקם מדרום למטולה. ובנוסף, סיפורי הצפון הפרוע, ארועים מסעירים שכמעט ואינם מוכרים , ובהדרכה המלאה מאזינים להם במצפה בניה ליד משגב עם. רוצים לטעום? אז התרווחו, הכינו לעצמכם כוס קפה וסעו 100 שנה לאחור במנהרת הזמן, לפניכם תקציר של תקציר העלילה, 4 סיפורי המערב... אופס סליחה, הצפון הפרוע.


סיפור על משפחה אחת שארבעת בניה קבורים בבית הקברות של השומר בתל חי, ואב המשפחה קבור בחלקה אחרת בבית הקברות (למה?) למרות שחלק מבניה כתבו ספרים או הוזכרו בספרים, הם לא היו מהמפורסמים של ארגון השומר כמו מניה וישראל שוחט או ישראל וקיילה גלעדי. ובכל זאת, הסיפור שלהם (מרדכי יִגָּאֵל | טובה פורטוגלי | משה אליוביץ |בת עמי גבעוני מלמוד) הוא הסיפור שמאחרי ההתיישבות הציונית: הסתפקות במועט, נחישות, ויתורים אישיים, האחזות בכל כוחם באזורים המבודדים והמנותקים, ואהבה גדולה לטבע ולסביבה...


מה באמת אומר לכם השם "צומת הגומא"? ומדוע אין מצודות ליד "צומת המצודות"?

  • המילה באיטלקית QUARANTENA אומרת לכם משהוא? ומה בנוגע ל"קו הבריאות או קו המלריה" ?

  • כתבו בוויז צומת המצודות- לאן תגיעו? אבל איפה המצודות? אתם רואים שם מצודה? מצודה אולי לא תמצאו, אבל סיפורים ענקיים שקשורים להכללת אזור אצבע הגליל במדינת ישראל- שמאחריהם, גבורה, סיכון עצמי למען מימוש המטרה הציונית ועוד פיסות היסטוריה חסויות.


מתעניינים גם בהדרכות המלאות? הדרכות עצמאיות להורדה ישירות לטלפון הנייד שלכם! להעשרת החופשה בזמן שלכם בקצב שלכם? 4 הדרכות בנקודות תצפית מוסדרות (כולל חלופה נגישה לכל נקודת הדרכה). תוכלו לשכור את כל 4 ההדרכות (כ- שעתיים בסך הכל) ל-7 ימים במחיר היכרות של 70 ש"ח. הקישור שתקבלו מתאים להאזנה במקביל ב-כמה מכשירים שתשלחו להם את הקישור. הסיורים מיועדים לסקרנים הרוצים לתת עומק, משמעות ועניין לחופשה הגלילית שלהם (הסיפורים פחות מתאימים לילדים, אם כי מצאנו כי ילדים סקרנים מעל גיל 12 נהנים מאוד).

***החל מחודש מאי 2024 כל ההדרכות פתוחות עבורכם ללא תשלום

מדקה 9- במה נועה הכי גאה וממה היא הכי מתרגשת...


יש לכם שאלות?

תוכלו לפנות בווטסאפ לד"ר נועה ציון

0543518406

מוזמנים להכיר:רוצים להשתתף בפרוייקט הסולידריות בעצמכם? גלשו לקישור הבא

301 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page